Гарячі клавіші вконтакте – як знайти та використовувати

Гарячі клавіші вконтакті

Статтю оновлено:

Зручність роботи завжди радує. Якщо справа стосується комп’ютера, щоб виконати ту чи іншу дію, тому гарячі клавіші ВКонтакте — це те, що хотіли б знайти багато користувачів цієї соціальної мережі.


Ми поговоримо про те, чи є в цьому соціальному проекті гарячі клавіші, а якщо є, то, що вміють, а якщо ні, то, як їх додати.

Що таке гарячі клавіші вконтакті

Гарячими («hot keys»), називають певні клавіші, або їх поєднання, натискання яких викликає конкретну дію з боку програмного забезпечення. Це вірно для будь-якої комп’ютерної програми, неважливо це додаток для малювання або музичний плеєр.

Якщо говорити про гарячі клавішах, потрібно знати наступні умови:

• Більшість натискань лівою або правою кнопкою миші, а також рух її коліщатка, дублюються натисканням гарячих клавіш на клавіатурі.

• Список гарячих клавіш щодо конкретної програми не завжди зазначається в довідковому центрі до програмного забезпечення.

• Кожна програма містить різні набори гарячих клавіш, але деякі основні — можуть бути одними і тими ж в різних програмах. Наприклад, відправлення текстового рядка, це Enter або Ctrl+Enter.

Специфіка гарячих клавіш вк

• Часто в комбінації гарячих клавіш використовуються клавіші розширеного ряду — Ctrl, Alt, Shift, а також — функціональні клавіші F1-F12. Коли зазначене поєднання з цими клавішами, то їх потрібно натискати або одночасно з основною, або в першу чергу. Наприклад, Ctrl+Enter вимагає натиснення клавіші Ctrl, а в момент її утримування, потрібно натиснути Enter. Потім відпустити обидві клавіші.

• Не вся активність конкретної програми може забезпечуватися дублями гарячих клавіш. Тут все залежить від бажання і акуратності програміста, який писав цю програму.

• Тільки великі, часто — комерційні програмні центри, містять повний набір гарячих клавіш під кожну дію. А весь список таких комбінацій прикладається в довідковому керівництві до програми.

• У багатьох програмах існують, так звані «пасхальні яйця» — це ніде не афішовані або повністю секретні поєднання гарячих клавіш, які можуть викликати неординарний, або зовсім незвичайний ефект всередині програми, як правило, нешкідливий, розважального характеру. Багато програмістів вшивають в свій софт набори натискань гарячих клавіш для виклику секретних функцій, наприклад, прохід в систему адміністрування без введення логіну і пароля.

Навіщо потрібні гарячі клавіші в соцмережах

Мишка і «вікна», це те, до чого нас привчили з самого початку становлення комп’ютерної ери. Іншого варіанту, повністю замінює зручну миша, поки ще не придумали. Особливо такий підхід цікавий користувачам, які відносно недавно сидять за комп’ютером і поки нічого, крім соціальних мереж не знають.

Термін «гарячі клавіші», втім, як і зайве звернення до клавіатурі в цілях пошуку потрібної клавіші — для них це набагато важче, ніж ткнути мишкою в потрібне місце.
Гарячі клавіші стають дійсно зручними для тих, хто сидить за комп’ютером досить давно, та не просто сидить, а намагається весь час пізнати щось нове. Насправді натиснути пару клавіш на клавіатурі, наприклад, після набору текстового повідомлення, набагато зручніше та швидше, ніж відривати руку від клавіатури, знаходити мишку, наводити курсор і натиснувши на кнопку. Особливо це відчутно для тих, хто постійно і багато працює за комп’ютером.

Які офіційні гарячі клавіші є ВКонтакте

Якщо розглядати ситуацію об’єктивно, то гарячих клавіш в цій соціальній мережі не передбачено. Чому — залишається загадкою, мабуть, на то є свої причини. І хоча заповітних гарячих комбінацій зовсім небагато, а деякі універсальні і діють не тільки Вконтакті, ми розповімо про тих небагатьох наявних гарячих клавішах трохи більш докладно.

  • Ctrl+Enter надсилання повідомлення. Enter — перехід рядка. При зміні налаштувань може бути навпаки — Ctrl+Enter — перехід рядка, а Enter — надсилання повідомлення.
  • Ctrl + «цифра» — перемикають вікна діалогів, наприклад, Ctrl+1 або Ctrl+2, і так далі, тобто нумерація йде в порядку відкриття діалогів у вікні.
  • Щоб розгорнути фотографію або відео на весь екран використовуємо поєднання — Alt+Enter.
  • Якщо у фотоальбомі кілька фотографій, необов’язково клікати на перемикач наступного зображення мишкою, а можна використовувати клавіші стрілок «вліво» і «вправо».
  • Відповідно, буде повернення на попередню або наступну фотографію.
  • Для зумування сторінки можна натиснути Ctrl і крутити коліщатко миші, або з цією ж додатковою клавішею натисни «+» або «—» на цифровій клавіатурі.

Гарячі клавіші вконтакті – специфіка використання

Варто зазначити, що зазначені набори гарячих клавіш не є унікальними для Вконтакту, вони працюють на будь-який веб-сторінці.
Якщо порівнювати можливості Фейсбук або Твіттер, тобто за допомогою гарячих клавіш можна організувати практично всю роботу з мережею — від лайки до репоста. Але, на жаль, а може і до радості, програмісти Вконтакту нас такої можливості позбавили.
У мережі є безліч джерел, які вихваляють можливості керування музичним плеєром ВКонтакті за допомогою відповідних клавіш мультимедійної клавіатури.

Ніби як програмісти системи піклуються про своїх користувачів. Насправді, програмісти Вконтакту навіть не підозрювали про таку можливість, а спасибі треба сказати китайцям, які зробили цю мультимедійну клавіатуру. Справа в тому, що її драйвера, при правильній установці і наявності в системі, зрозуміло, що вміють підхоплювати всі елементи управління, що стосуються потокового сигналу, як аудіо, так і відео. Тому ці клавіші будуть однаково добре працювати, як ВКонтакте, так і Однокласниках і навіть на Filmix і Зайців.

Можна додати гарячі клавіші на свій ВКонтакте

Чомусь виробники різних скриптів і програм, що полегшують і розширюють можливості цієї соціальної мережі, не звернули увагу на відсутність тут гарячих клавіш. Хоча, напевно, це мало б певний попит, і це набагато корисніше, ніж писати скрипти підрахунку відправлених повідомлень своїм друзям.

Єдиним доповненням, на яке можна було б звернути увагу, на сьогоднішній день, є розширення «Гарячі клавіші для vk.com», однак ці хлопці теж займаються просуванням мультимедійних клавіш на клавіатурі, тому радою Вконтакту за посиланням можна скористатися тільки, якщо ці клавіші присутні. До речі, з допомогою цих комбінацій клавіш, скачати музику безкоштовно з Контакту все одно не вийде — потрібні сторонні програми.

Основні гарячі клавіші

Ще варіант можливих комбінацій, якщо є клавіша FN

• Fn + Play/Pause —звук або пауза при прослуховуванні аудіо;

• Fn + Stop — стоп прослуховування;

• Fn + Previous — послухати минулої запис;

• Fn + Next — включити наступний запис.

Інших гарячих клавіш, принаймні чесно відпрацьовують обіцянки, дані їх виробниками, сьогодні немає. Тому, якщо ви не гарячий шанувальник музики ВКонтакте, то відповідних комбінацій гарячих клавіш саме для соцмережі ВКонтакте, які є на всіх звичайних клавіатурах, для вас ще не придумали. Якщо читачі цієї статті не згодні з цим висловом — сподіваємося, що вони поділяться інформацією в коментарях до цієї статті.
Але хочеться думати, що рано чи пізно з’явиться людина, якого зацікавить ця тема і він накидає пару простеньких скриптів для браузера або напише ціле додаток, що розширює ВКонтакт гарячими клавішами, адже в будь-якому випадку це можливо організувати виключно на стороні клієнта. Вдалого відпочинку в мережі!

Оцініть сторінку