Що таке акаунт?

що таке акаунт

Статтю оновлено:

Оскільки наш сайт присвячений, в основному соціальним мережам, не можна не торкнутися такого поняття, як акаунт (екаунт, account). Якщо користуватися українською мовою, то він називається обліковим записом. Також в розмовній мові використовується слово «сторінка». Що ж це таке?

Акаунт, або обліковий запис — це ті відомості, які є про тебе, як про користувача, в якій-небудь системі, наприклад, в операційній системі комп’ютера або на сайті. Якщо розглядати на прикладі сайту, то акаунт створюється при реєстрації і містить все, що ти про себе повідомив — наприклад, ім’я, прізвище, дату народження. Важливі елементи облікового запису — це ім’я користувача (логін) та пароль, тобто ті відомості, за якими система дізнається, що ти — це ти.

Як формується ім’я користувача, або акаунт

Ім’я користувача в різних системах і на різних сайтах формується по-різному. Це може бути ім’я, прізвище людини, його прізвисько, яке-небудь слово (або комбінація літер та цифр) — те, що користувач задав сам. Також це може бути адресу електронної пошти або номер телефону — і те, й інше належить конкретній людині, а значить, однозначно вказує на нього.

Потрібно розуміти, що для входу на деякі сайти можна користуватися одним з варіантів — наприклад, можна вказати адресу електронної пошти або номер телефону, а пароль в обох випадках один і той же.

Якщо ти забув пароль, то поштова адреса, номер телефону можуть використовуватися для його відновлення — за твою запитом тобі надсилається сам пароль або посилання (код) для його відновлення. Тому ці дані зберігаються у твоєму аккаунті не дарма — мається на увазі, що у тебе завжди є доступ до пошті і/або по телефону, щоб відновити доступ до облікового запису в разі необхідності.

Як заходити в акаунт

Входячи на сайт, ти вводиш своє ім’я користувача та пароль. Якщо все введено правильно, то ти отримуєш доступ до свого аккаунту — ти можеш користуватися сайтом від свого імені, змінювати інформацію про себе, додавати і видаляти її. Стороння людина не може цього робити в твоєму аккаунті, але сайти зазвичай влаштовані так, що інші користувачі можуть переглядати інформацію про тебе (зрозуміло, не всю, а ту, яку їм дозволено дивитися). У таких випадках кажуть, що люди дивляться твій профіль (профайл, profile).

І ось тут діє дуже цікавий механізм, який є в соціальних мережах, таких, як ВКонтакте або Однокласники. Припустимо, у Васі в записі значиться, що Петя — його друг, і що тільки друзі можуть переглядати фото Васі. Петя не увійшов в свій аккаунт і заходить на сторінку Васі: при цьому він не бачить фото, тому що в цей момент він зовсім стороння людина. Але коли Петя входить на сайт як Петя і оновлює сторінку Васі, він уже бачить Васины фото: сайт розуміє, що Петя — це друг Васі і дає йому доступ.

Хто може знайти ваш акаунт

Тепер уяви, що буде, якщо стороння людина дізнається твоє ім’я користувача і пароль. Звичайно, ім’я користувача і так може бути відомо стороннім особам, якщо це твій адресу електронної пошти або номер телефону. А ось пароль повинен бути секретним, його ніхто не повинен знати, крім тебе. Але що, якщо хтось його впізнав? Виходить, що тепер ця людина може увійти під своїм ім’ям, як якщо б це був ти, і виконати будь-які дії в акаунті, які міг би виконати ти сам — навіть видалити твій обліковий запис повністю, якщо на сайті є така функція.

На деяких сайтах є захист від подібних дій. Наприклад, якщо доступ до аккаунту намагаються отримати з якогось нового комп’ютера, то на телефон приходить СМС з кодом, який необхідно ввести для входу. Але така система є не скрізь, тому в будь-якому випадку будь акуратний з паролем — він повинен бути досить складним і не повідомляти стороннім.

Оцініть сторінку

Категорія